מאמרים

הצילו אנחנו מכורים - חלק שני

הרגש הוא אמיתי וגם החיבור שלכם אל הדמויות.

היכולת האדירה של יוצר הסדרות לטשטש את הדמיון ולהתקרב אל המציאות יוצאת דופן ומרשימה מאד. הם יודעים כיצד לבלבל אותנו ולגרום לנו להשתגע על תוכנית מסויימת. ישנן תוכניות שרצות בטלוויזיה מעל עשר שנים. הסימפסונס סוגרים בקרוב עשרים ושלוש עונות, עשרים שנות יצירה. מדהים.

בארצות הברית מקיימים האולפנים הגדולים טיולים מאורגנים בתוך החללים בהם מצלמים את הסדרה או טיולים מאורגנים בין אתרים המוכרים לצופים מתוכנית הטלוויזיה. הזכרנו קודם עורכי דין דיני עבודה וזה מזכיר לנו שסדרות על פרקליטים היו להיט גדול בשנות התשעים. עורכי דין דיני עבודה או דינים אחרים השתלטו על הטלוויזיה וסדרות כמו אלי מקביל, הפרקליטים, ורבות אחרות עסקו בעולמם הפרטי והמקצועי של המשפטנים. כמוהם גם רופאים זכו בסדרות מצוינות שגרמו לנו להתמכר, שיקגו הופ ואי. אר, שרצו במשך שנים רבות על המרקע.

כמו בכל התמכרות יש את הגבול הדק בין מצב תקין ללא תקין. אם הפסקתם ללכת לעבודה כי אתם רואים מרתון שמונה עונות של תוכנית כמו שושלת אולי כדאי שתפנו לעזרה, אבל אם אתם רק גונבים לכם כמה שעות בערב ליהנות מטלוויזיה במיטבה, כנראה שזה בסדר. בינינו, אין קשה להתנגד לכל השפע הכייפי הזה.

חזרה לחלק ראשון