מאמרים

כל אחד והתחביב שלו

החיים במאה העשרים ואחת הם חיים דינאמיים ועמוסים, גברים ונשים עסוקים במרדף אחרי הקריירה ומשפחה, והניסיון לאזן בין השניים. לא תמיד האיזון הזה מתקיים ולא תמיד קל למצוא את הנקודה הנכונה אשר תהווה את קו האמצע. חלקנו מעדיפים קריירה על פני המשפחה וחלקנו מעדיפים את המשפחה על פניי קריירה ויוקרה.
מי שבוחר בקריירה, יטפח לרוב את מקצועיותו ומומחיותו בתחום העיסוק. ישנם אנשים אשר תחום עיסוקם הינו לאו דווקא התחום שבו היו בוחרים אם היו שואלים אותם מהו הדבר שאותו הם הכי אוהבים לעשות או שממנו הם מפיקים את ההנאה המרובה ביותר. מעטים האנשים אשר קמים בבוקר ועושים את הדבר שהם הכי אוהבים לעשות.
מי שבוחר במשפחה, לרוב משקיע את מאמציו ומיטב האנרגיות בטיפול בקן המשפחתי, ולא תמיד זה מסתדר עם ההעדפות האישיות, בין אם השקעה בתחביב כלשהו או אולי בקריירה.
האיזון בין הדברים כפי שכבר אמרנו אינו פשוט, איפה האני העצמי בכל הסיפור הזה, מתי הזמן שלי ורק שלי אולי עם בן או בת הזוג או חבר או חברה לעשות את הדברים שאני באמת אוהב לעשות. ישנם אנשים שעבורם תחום העיסוק ממנו הם מתפרנסים ביום יום זהו התחביב שהם הכי אוהבים לעשות. על כך נאמר המשפט אם אתה נהנה ממה שאתה מתפרנס ממנו לא תעבוד יום אחד נוסף בחייך. ואם חושבים על המשפט הזה מבינים כמה הוא נכון, למשל, אנשי ערוץ הספורט שיושבים ומשדרים ליגת האלופות, האם הם בעבודה?

המשך מאמר